• OnlineDünyam

Amazon Arbitrage Nedir?

Güncelleme tarihi: 25 Mar

Sizlerde Amazon'da satış yapmaya mı hazırlanıyorsunuz? Günler,aylardır araştırma yaptınız ancak henüz doğru bilgiye ulaşamadınız mı? Ya da Private Label(kendi ürününüz'ü)yapacak bütçeniz yok mu?O halde yazımızın devamına geçelim,çünkü amazon retail arbitrage nedir sorusunuz cevabını alacağınız adrestesiniz.


Amazon Arbitrage Nedir?


Arbitraj'ın genel tanımı halihazırda bir markanın ürününü ucuza tedarik ederek başka platformlarda veya alanlarda üzerine kar koyarak satılmasıdır.Bir diğer anlatımıyla ise,yeniden satma. Yazımızın devamında bir ürünü online mağazalarda veya fiziki mağazalarda daha uyguna tedarik edip,üzerine kar koyarak amazon'da nasıl retail arbitrage yapacağımızı inceleyeceğiz. Örneğin Trendyol'da 50TL'ye bir ürün bulduk ve aynı ürün Amazon'da 30$,ürünü TL olarak alıp dolar olarak satmak kulağa hoş geliyor öyle değil mi? Peki bu durum yasal mı? diye bir soru bir çoğumuzun aklına gelebilir ve evet ürünümüz yeni,kullanılmamış ve faturalı olduğu müddetçe hiç bir yasal engel ile karşılayaşmayacaksınız.


Arbitraj Dışında Amazon'da Satış Yöntemleri

Private Label : Bu yöntem ile kendi fiziksel ürününüzü yapabilir ve arbitraja göre daha karlı olabilirsiniz.Mesela amazonda hali hazırda yüksek satış rakamları olan bir ürünü daha ucuza Çin'den kendi markanızla yaptırabilirsiniz.Böylelikle hem rakiplerinizi elemiş,hem halihazırda yüksek satış rakamları olan bir ürün elde etmiş,hemde markalaşmış olursunuz. Toptan Alım-Satım : Amazon'da yüksek satışlı bir ürün mü buldunuz? Bu ürünü bulunduğunuz ülkede toptan alarak daha ucuza mal edebilir veya marka distribitörü olarak amazon depolarına direkt olarak ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Dropshipping : Her ne kadar bu modeli seçen yüzlerce hatta binlerce insan olsada,dropshipping doğru yol,zamanla kazanılan tecrübe,araştırılarak edinilen bilgi ile gayet sürdürülebilir bir yöntem olarak kullanılmaya devam ediyor.Sizlerde bu yöntemle,örneğin amazon amerika pazarından ürünü karlı bir şekilde amazon kanada'da satabilirsiniz. El Yapımı Ürünler : Peki Amazon'da el yapımı ürünlere yer var mı? diye mi merak ediyorsunuz.Elbette aylık milyonlarca alış-veriş yapılan platformda sizlerede yer var.El yapımı ürünlerinizi Amazon Fba ile amazon depolarına göndererek sizlerde bu pastadan payınızı alabilirsiniz.


Başlık #1: Amazon'da Satış Metotları

 

Neden Amazon Retail Arbitraj?


Düşük Maliyet ile Başlayabilme : 1000 Amazon satıcı arasında yapılan araştırmalara göre 500$'dan daha düşük bir bütçeyle bu işe başlayanların oranı %33.


Daha Hızlı Başlama : Bu oranı ise %41 ile 6 haftadan daha kısa bir sürede satışa başlayan satıcılar takip ediyor. Araştırmanın devamında ise bu satıcıların ; - %38'i toptancı. - %30'unun kendi marka veya ürünü var. - %11'i hali hazırda drop shipping yapıyor. - %6'sı ise el yapımı ürünler satıyor.


Peki bu paylar dağıtılmaya devam ederken,sizler 'de hala başlamak için bekliyor musunuz?

Amazon'da Hangi Ürünler Daha Çok Satıyor?


Amazon'da retail arbitraj'ı öğrendik.Peki ya hangi kategoriler en çok satanlar listesinde? - Arbitraj yapanların %47'si Ev&Mutfak kategorisinde. - Oyuncak&Oyun %41. - Kitaplar %31. - Güzellik,Kişisel Bakım %33. - Market,Yiyecek %27. - Sağlık,Bebek %27. - Bebek %25. - Ofis ürünleri %25. - Evcil Hayvan Ürünleri %25.


Amazon Arbitraj İpuçları


Konumuzun sonuna gelmeden önce son olarak sizlerle amazon arbitraj ipuçlarını paylaşmak isterim; - Trendleri ve sezonunda olduğunuz ürünü takip edin. - İndirimleri ürünleri takip listenize alın. - Sabırlı olun.Dükkan dükkan gezmek zaman zaman sıkıcı hale gelebilir,veya satışı olmayan bir ürün bütün moralinizi bozup,hevesinizi kaçırabilir. - Amazon FBA giderlerinizi göz önünde bulundurun. - Ürünün aylık satış oranlarını sürekli olarak takip edin. - Rakiplerinizin fiyatlarını kontrol edin,buybox'a girmek isterken zarar etmekten kaçının. - Küçük bir bütçe ile başlayıp,ürününüzü tanıdıktan,daha çok tecrübe edindikten sonra bütçenizi yükseltin.

32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör