• OnlineDünyam

Amazon'da Satış Metotları

Amazon'da satışa başlamak için gemiyi kaçırdığınızı mı düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Gelin yazımızın devamında aktif amazon satıcılarının hangi metotları kullandığını ve sizin de hala geç kalmadığınızı beraber inceleyelim ;

Konu online para kazanmaya gelince akla gelen yüzlerce seçenek var ancak ( bana göre ) en iyi yöntem Walmart,Amazon,Ebay,Trendyol,HepsiBurada gibi e-ticaret platformaları.Örneğin Amazon satıcı verilerini incelersek, ( Amazon FBA verileri baz alınmıştır.) -Ortalama bir amazon satıcısı aylık 1000$ ila 5000$ arası bir gelir sağlıyor. Peki ya siz neden bu pastadan payınızı almayasınız? 1. Yöntem : Kendi (Private Label) Ürününüzü Satma Amazon'da veya diğer pazaryerlerinde kar etmenin en iyi yolu kendi ürününüzü ürettirmenizdir.Kendi ürününüzü ürettirdiğiniz takdirde hem rakipleriniz olmayacak hemde piyasaya daha hakim olacaksınız.Ürünüme karar verdiniz ancak nereden mi yaptıracaksınız? - Alibaba Alibaba'da hem ürün araştırması yapabilir hem de bulduğunuz ürünün üreticilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. - GlobalSources GlobalSources Çin merkezli Alibaba alternatifi bir sitedir,aynı şekilde hem daha uyguna ürün araştırabilir hemde üreticileriyle iletişime geçebilirsiniz. Amazon FBA (Private Label) ile ne kadar kazanabilirim?

Ortalama bir üründen 620$ ila 1650$ arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Amazon private label satıcılarının %56'sı aylık 5000$ kazanıyor ve kar marjları yaklaşık %25,ek olarak 1 yıldan uzun bir süredir Amazon'da private label yapan satıcılar ise ürün başına ortalama 10.000$'dan fazla kazanç elde ediyor. 2. Yöntem : Toptan Aldığınız Ürünleri Amazon'da Satma Bir diğer yöntemimiz ise toptan aldığımız ürünleri amazonun deposuna göndererek satış yapmak. Gelin sizlerle adım adım toptan aldığımız ürünleri amazona göndererek nasıl kazanç sağlayacağımızı inceleyelim. Bu modelimizin adı Amazon FBA ( Fullfilment By Amazon). Örnek vermek gerekirse; Aşağı'da gördüğümüz 5'li makyaj süngeri Trendyol'da 16,79 TL ( günümüz kuruyla yaklaşık 1,24$ )

Amazon Amerika pazarında ise yaklaşık 9.99$ ;

Kar hesaplamaya geçmeden önce elbette giderlerimizi hesaplayacağız;

Yukarıda ki tablodan'da anlayacağımız üzere,ürünün amazon'da satış fiyatı 9,99$ bizim alış fiyatımız ise 1,24$ ve elbette ürünümüzü Amazon'un Amerika depolarına gönderme giderimiz olacak,bunuda 2$ üzerinden baz alırsak (uçak kargo desi hesaplamaları verileri ile hesaplanmıştır) Amazon'un bütün kesintilerinden sonra %21.42 kar oranıyla 2.14$ karımız var ve bu üründen günde yüzlerce satıldığını düşünün. Toptan aldığınız ürünleri Amazon'da satarak ne kadar mı kazanırsınız? Ayda 3000$ ila 5000$' a kadar. Amazon'da toptan aldığınız ürünleri satmanın bazı püf noktaları olduğunuda unutmamalıyız. Neleri bilmeliyim? - Diğer satıcılarla BuyBox savaşı halinde olabilirsiniz. Buda demek oluyor ki diğer satıcılarla bir fiyat rekabeti halinde olacaksınız,Amazon'da satışların %70'i BuyBox'tan gelmektedir. BuyBox nedir? BuyBox sadece Amazon'da değil,diğer tüm pazaryerlerinde kullanılan ve bu platformlarda satışa hazırlanan kişilerin bilmesi gereken temel kavramlardandır. BuyBox genelde bir üründe ki satıcıların en düşük fiyatı vermesi demektir,yani sizinle beraber bir üründe 5 diğer satıcı daha olduğunu farz edelim,fiyatı en düşük olan satıcı BuyBox'u kazanacak ve siparişlerin büyük kısmını kazanacak demektir. Ancak bu gözünüzü korkutmasın,tüm bunlara rağmen Amazon satıcılarının %61'i ayda 5000$'dan fazla kazanıyor. Sizlerde bugün düşünmeyi bırakın ve harekete geçin!

44 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör